Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë boksieri dhe komentatori i njohur

Ndahet nga j eta në moshën 85-vjeçare, boksieri dhe komentatori i njohur i boksit, Ahmet Golemi.

Lajmin e hi dhur e ka dhënë i biri, përmes një mesazhi në ‘Facebook’.

Kujtojmë se Ahmet Golemi është shpallur 5 herë kampion në Shqipëri. Ai do të mbahet mend edhe si komentatori më i mirë i boksit në vend, duke marrë dhe çmimin “Mjeshtër i Madh” nga presidenti./K.B/NOA.al